sobota, 14 marca 2020

American Truck Simulator – Mack będzie kolejną ciężarówką

Symulator czeskiego dewelopera SCS Software posiada liczne grono fanów, którzy z niecierpliwością oczekują nowych treści. Zostali do tego przyzwyczajeni poprzez stały rozwój gry, rozszerzanie terenów, liczne DLC i dodawanie nowych ciężarówek. Od pewnego czasu trwają spekulacje na temat kolejnej, siódmej już ciężarówki. Wszystko wskazuje na to, że Mack będzie kolejnym pojazdem w American Truck Simulator.

Większość osób lubujących się w wirtualnym ciąganiu naczep, zapewne pamięta, jakie były początki ATS’a. Do wożenia ładunków po Californi oddano nam tylko dwie ciężarówki. Dla tych, którzy przesiedli się z Euro Truck Simulatora 2, taka ilość pozostawiała silne uczucie niedosytu. Na szczęście do pierwszego stanu szybko dodano kolejne, park maszynowy także został rozszerzony. Obecnie mamy do dyspozycji sześć pojazdów, od czterech producentów.

Społeczność na forum SCS stworzyła specjalny wątek na domysły co do kolejnych ciężarówek dodawanych do gry. Już w momencie premiery International Lonestar, czyli cztery miesiące temu, jeden z graczy odnalazł dowód przygotowań do wprowadzenia kolejnego pojazdu. A dokładnie jego producenta. Pokazał on zrzut ekranu z edytora, na którym widać model placówki dealerskiej Mack. Jest on obecny w plikach gry i wygląda na gotowy. A przy tym bardzo podobny do placówek Volvo.

Przypomniano też w wątku forum wcześniejszy post z bloga SCS, relacjonujący ich pobyt w USA w celu nagrania próbek dźwiękowych. Wymienili wtedy Mack Anthem na pierwszym miejscu listy, zaraz nad International Lonestar. Podobnie jak w przypadku tej obecnej już ciężarówki, podali dokładniejsze parametry, pozostałe pojazdy wymieniając tylko z nazwy (a znalazły się na niej też Freightliner Cascadia i nowe Volvo VNL). Może to tylko przypadek, lecz fani wolą wierzyć że o czymś to świadczy.

Jeszcze więcej światła rzucili na sprawę gracze, którzy zaakceptowali program testów Open beta 1,37, dostępny na platformie steam. Niektórzy z nich donoszą, iż po pobraniu tej wersji pojawił się w plikach gry folder nazwany „mack.anthem”. Ten fakt daje już niemal pewność. Pozostaje tylko pytanie – kiedy dokładnie otrzymamy możliwość jazdy nową ciężarówką? Najprawdopodobniejszy rozwój wydarzeń to dodanie Mack’a w mniejszej poprawce, kolejnej po opublikowaniu dużego update’a 1,37. Niespodzianka w nim samym jest mało prawdopodobna, gdyż SCS Software dokładnie opisał jego zawartość.

Oczywiście należy pamiętać, że to tylko domysły na podstawie przecieków i zawartości w plikach gry. Jak pokazał przypadek Volvo VNL, deweloper miewa problemy z licencjami. Wirtualny truck nie pojawi się w symulatorze, dopóki nie pozwoli na to producent realnych maszyn. Ja mam jednak nadzieję, że sprawy prawne zostały już uporządkowane i pozostaje tylko czekać, aż SCS Software finalnie dopracuje nową zawartość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz